Total units16
Unit types4+kk
LocationVysoký Újezd
CompletionReady to move in
Price8 700 000 CZK
About the project

The Black Roofs project is built near Prague in Vysoký Újezd and reflects the latest in real estate trends. These houses have an area of 119 square meters and with a garden spanning at least 500 square meters, prides itself with an amazing view of the greenery and tranquility that you can barely find in the capital. The houses have been designed to give you a comfortable life and, thanks to ecological elements such as heat recovery and a smart thermostat, they help the planet as well as your wallet. The house is offered in one and two-storey variants and the two-storey villas will especially delight you with its unique architectural solutions, designed by Ján Strcula.

 

In the heart of Vysoký Újezd lies a castle and an 18-hole golf course of the highest European standard. There is also a kindergarten and elementary school. Natural beauties such as the Great America quarry and Svatý Jan pod Skalou are nearby, as is Karlštejn.

 

Experience this Christmas in your new Black Roofs home. They are ready for move-in this year.

Contact us


Information on the processing of personal data

The form will not be sent without your permission
to contact you, and therefore we won't be able to answer you.

×

GETBERG a Situace s COVID-19

Dění kolem koronaviru nás zasáhlo všechny a GETBERG není výjimkou. Bereme vážně opatření nařízená vládou, v kancelářích máme k dispozici dezinfekci, ale z preventivních důvodů se s vámi nyní osobně nepotkáme. Veškeré požadavky a náležitosti však dokážeme vyřídit online, případně za vámi můžeme poslat řidiče, který dokumenty doveze k vám i zpět.

Prodej nemovitostí se nezastavil. Naopak věříme, že i v této době je investice do bydlení dobrou volbou, která navíc může přinést zajímavé příležitosti.

Vstoupit
× Prozkoumat nabídku